Dieta

Kiedy zdecydujemy się przejść na dietę mającą na celu utratę zbędnych kilogramów, warto zastosować specjalne środki wspomagające odchudzanie.

Dobrym wyborem będzie błonnik roślinny, który nie będąc strawionym w przewodzie pokarmowym pęcznieje pod wpływem wody, wysyłając do mózgu sygnały, iż jesteśmy już nasyceni. Niezawodnie reguluje on ruchy robaczkowe jelit, wspomaga regularne wypróżnianie oraz wchłanianie tłuszczów i węglowodanów.

Znajdziemy go w otrębach, pełnoziarnistym pieczywie, soi, warzywach (brokułach, marchwi, kalafiorze, płatkach kukurydzianych i owocach. Stosując dietę odchudzającą musimy pamiętać, by dużo pić – co najmniej 2 litry płynów w ciągu dnia. Jeżeli jednak nie możemy pozwolić sobie na stosowanie w naszej diecie błonnika w postaci naturalnej, zawartej w produktach, poszukać możemy w aptekach lub sklepach ze zdrową żywnością preparatów z błonnikiem roślinnym.

Podobna tematyka: https://www.fitchief.pl

Można go dodawać do potraw lub np. koktajli. Błonnik świetnie przyspieszy naszą przemianę materii, a przy tym jest rozwiązaniem stosunkowo niedrogim.

Dodaj komentarz