Czym jest reponsywność strony internetowej?

Responsywność strony internetowej jest inaczej jej zaliczaniem się do niestandardowych rozdzielczości i rozmiarów ekranów.

W dobie powszechnie stosowanych urządzeń mobilnych, które służą użytkownikom sieci jako urządzenia do surfowania, responsywność strony internetowej jest naprawdę jej ważną cechą. Co ważne algorytmy wyszukiwarki

Google sprawiają, że witryny, które dobrze wyświetlają się na urządzeniach mobilnych są wyżej pozycjonowane. Google stworzyło nawet specjalne narzędzie, które pozwoli na przetestowanie responsywności witryny. Jeszcze kilka lat temu modne były tak zwane mobilne wersje stron. Obecnie to witryny responsywne są najbardziej znaną i co ważne uniwersalną formą stron internetowych skierowanych do użytkowników urządzeń mobilnych.


Ciekawe artykuły: https://wle.pisz.pl/o-kartach


Tego rodzaju witryny internetowe zawsze obsługuje się równie wygodnie. Bez względu na to, czy użytkownik strony internetowej korzysta z telefonu komórkowego, tableta, czy i innego urządzenia. Wersje mobilne nie były aż tak uniwersalne jak strony responsywne.

Dodaj komentarz